Kezdő tekitulajdonosok honlapja!

Sziasztok! Engem Attilának hívnak és abban szeretnék nektek segíteni,hogy hogyan bánjunk páncélos barátainkkal.A menüpontokban megtaláljátok amire szügségetek van!

Az akvaterrárium berendezésének alapszabályai:

Vízmélység,aquaterrárium berendezése,méretei:

-Hossz:kifejlett teknős páncélhosszának 5-szöröse

-Szélesség:kifejlett teknős páncélhosszának 3-szorosa

-Magasság:50cm 

-Vízmélység:páncél szélességének másfélszerese(kifejlett teknőst tehetünk 40cm-es vízbe is(annál többe nem ajánlott!) ).

Tehát kb. egy 100x50x50-es aquaterráriumra lesz szükséged.

1.Világítás,2.víztisztítás,3.dekoráció:

1.A teknősök köztudottan szeretnek sütkérezni,napozni.Ezt biztosítani kell nekik,hogy páncéljuk kemény és ellenálló legyen(ha UV lámpát használsz,ugyanis ezek olyan anyagokat és vitaminokat bocsátanak ki amik a teknős páncéljának és magának a tekinek is egyaránt jót tesz).Egy sima íróasztali lámpa is megteszi,oda irányítod a kis kimászókájára,és elvan intézve.De ha a legjobbakat akarod kínálni kis kedvencednek és telik is rá,akkor ajánlom az UV lámpa használatát pl.:Repti glo 5.0.Ha kertes házban éltek nyugodtan kiteheted futkározni,és találni fog magának egy helyet ahol sütkérezhet.Ha nincs ilyen hely,tegyél ki neki egy jókora nagy követ,amire feltud mászni.Természetesen ne a legnagyobb melegbe tedd ki,ugyanis 12-15 óra tájt van a legmelegebb idő és ilyenkor könnyen napszúrást vagy hőgutát kaphat.Ha szobában vagy,akkor kiteheted az ablakba vagy az erkélyre is,és megspórolsz egy kis áramot.A meleg nagyon fontos a teknősöknek. Az egészen pici, pár cm-es ékszerteknősnek 25-28 °C-os hőmérséklet a megfelelő,mind a vízben, mind a víz feletti légtérben. Ennél melegebb vagy hidegebb már káros. A felnőtteknek jó a szobahőmérsékletűvíz. A teknőst lehetőleg mély akváriumban helyezzük el, ahol nagy vízfelület és elegendő légréteg áll rendelkezésére, ugyanis a lapos kis medencében a teknős könnyen megfázhat.A vízfűtőt olyan helyre rakjuk, ahol a teknősök nem férhetnek hozzá. A teljesítménye a melegítendő víz mennyiségétől függ.A vizet hőmérővel ellenőrizzük. A pihenőrész fölé helyezzünk melegítőlámpát, ez hőt is kibocsát. De 40 wattosnál nagyobbégőt ne tegyünk bele, mert megégetheti az állatokat!

2.Az ékszerteknős érzékeny a piszkos vízre, könnyen kaphat betegséget tőle. Mivel a víz alatt fogyasztják el táplálékukat, és odais ürítenek, ezért a vizük gyorsan tele lesz bomlástermékekkel. Ráadásul ők csak ebből tudnak inni!Tisztításkor a teknősöket kivesszük és egy lavórba, vagy más ideiglenes helyre tesszük őket.A vizet kétnaponta kell tisztítani,de ezt megspórolhatod,hogyha veszel egy vízszűrőt.Van természetesen belső és külső vízszűrő is.A belső a vízben van, és egy pici motor hajtja át a vizet a berendezésen, és az megtisztítva folyik ki. A külső szűrő az akvaterráriumon kívül helyezkedik el, ahová egy pumpa nyomja fel a vizet. Ez áthalad a szűrőközegen és a tiszta víz egy másik csövön visszafolyik az akvaterráriumba. A külső szűrő némileg drágább, de hatékonyabb és nem kell olyan gyakran kitisztítani, mint a belsőt Azonban bármilyen szűrőnk van, a vizet ugyanúgy rendszeresen kell cserélni - általában hetente.Ha olyan ételt adunk nekik, amely erősen szennyezi a vizet, például májat, akkor rögtön vizet kell cserélnünk. Ezt megspórolhatjuk, ha egy langyos vízzel töltött lavórban etetjük a teknőseinket. A vacsora után visszaengedhetjük őket a helyükre, és így az akvaterrárium tovább tiszta marad.

3.Napozó: megvilágított száraz rész, amire sokféle megoldás létezik: égetett agyag, sima lapos kő, üveggel leválasztott száraz rész, vízszint magasságban egy beragasztott vízszintes üveglap, műanyag, parafa, kis sziget.Kell készítenünk még egy feljárót amin az állatok gond nélkül ki tudnak jönni a napozóra.

3.Aljzat: nem kötelező, de a teknősök szeretik az aljzatot túrni. A kisebb kavicsok a legjobbak, ugyanis az ékszerteknős szeret kavicsot enni, ami segíti az emésztését, plusz a kavics túrásakor a teknős kiélheti az ösztöneit, és a körmét is koptatja, ezenkívül díszíthetjük még kisebb sziklákkal,folyami kavicsokkal, műnövénnyel(műnövényt én mondjuk nem ajánlom mert megrácsálják,de ez a te döntésedKacsintás)

3.Búvóhely: ez sem létszükséglet, de sok teknős szeret néha elvonulni. A víz alatti búvóhely tágas legyen, hogy a teknős ne szorulhasson be, mert akkor nem tud levegőt venni (megfulladhat)!



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 33
Heti: 4
Havi: 1 145
Össz.: 201 676

Látogatottság növelés
Oldal: Akvaterrárium berendezése
Kezdő tekitulajdonosok honlapja! - © 2008 - 2024 - mindentatekikrol.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »